New York | turistické informace, letenky, ubytování, fotky
www.new-york-city.cz

Metropolitní muzeum umění

TIP: Blog New York


Metropolitní muzeum umění (Metropolitan Museum of Art) je hned vedle Amerického muzea přírody nejvýznamějším muzeem v New Yorku. Je domovem mnoha známých uměleckých děl a jeho sbírka je neuvěřitelná.

Metropolitan Museum of Art naleznete hned naproti American Museum of Natural History na okraji Central Park.

Metropolitní muzeum umění ročně přivítá 5 milionů návštěvníků a pro každého má něco. Sbírky sahají od starověkých egyptských váz a římských soch až k Rembrantovým obrazům – dost různorodá nabídka pro každého. Muzeum je tak rozsáhlé, že se vyplatí si vzít některou z nabízených prohlídek.

Mapa Metropolitní muzeum umění New York:

Metropolitan Museum of Art má rozmanitou sbírku. Můžete například vidět egyptské umění datované od 3 tisíce let před naším letopočtem! Asi vás nepřekvapí, že není v lidských silách vidět všechny exponáty v jednom dni, dokonce ani v několika dnech, proto doporučuji si vybrat oblast zájmu a případně si koupit Museum Highlights Tour, jinak se může vaše prohlídka proměnit v boj o přežití. 🙂 Prohlídky začínají okolo 10:15.

Muzeum je otevřené v úterý, ve středu, ve čtvrtek a v neděli pokaždé od 9:30 do 17:30. V pátek a sobotu je otevřeno 9:30 do 21:00. Vstupenka stojí 20 dolarů pro dospělého, 15 pro důchodce a 10 pro studenty.

Ať už jste milovníci umění či jen turisti. Metropolitní muzeum umění je věc, kterou si do svého programu určitě přidejte.

Komentáře k článku

  1. JM píše:

    Na egyptské umění staré 302 tisíc let se určitě půjdu podívat…

Vložte komentář k "Metropolitní muzeum umění"

Copyright © 2007-2016 New-York-City.cz | info[zavinac]new-york-city.cz